..: Avrasya Yapı :.. Boya İzolasyon Mantolama İstanbul
zsdczdf  

Geri Dön

3-Mantolama Nasıl Yapılır

3-Mantolama Nasıl Yapılır ?

Mantolama Uygulamasi 6 Asamada gerçeklestirilir.

1-Mantolama Yapilacak Yüzeyi Hazirlama

Yüzeyde toz ve yag gibi yapismayi azaltici maddeler varsa bunlar temizlenir ayrica dökülme ve kabarma olan bölgeler güzelce firçalanarak temizlenir.Mantolama mantolama levhalarinin yapisacagi yüzey düzgün ve temiz olmalidir.

2-Su Basman Profillerinin Yerlestirilmesi

Su basman profilleri mantolamada kullanilmak istenen levhalarin enine (kalinligina) göre belirlenir ve yerlestirilir.

3-Isi Yalitim Levharinin Yapistirilmasi

Yapistirma harci uygulanmis levhalar, levhalar arasinda bosluk kalmamasina dikkat ederek duvara yapistirilir.

4-Isi Yalitim Levhalarinin Dübellenmesi

Yapistirma isleminden sonra isi yalitim levhalarinin performansini ve sürekliligini uzun ömürlü bir sekilde sürdürmesi için isi yalitim levhalari dübellenir.

5-Köse Profillerinin Yerlestirilmesi Köselerde rüzgar ve su etkileri ile levhalar arkasinda zamanla olusabilecek ayrilma risklerini önlemek ve düzgün bir köse olusturmayi kolaylastirmak köse profilleri yerlestirilir. Dilatasyon, damlalik ve denizlik profilleri gerekli bölgelerde kullanilir.

5-Siva Katlarinin Olusturulmasi ve Donati Filesinin Yerlestirilmesi Isi yalitim levhalarinin üzerine ilk kat siva atilir.Ilk kat sivayi hemen takiben, donati filesi ilk kat sivanin üzerine hafifçe gömülerek yerlestirilir. Siva kurumadan ikinci kat siva yapilir.

6-Boyama

Boyama islemine geçildiginde direk dis cephe boyasi uygulayabilir veya siva üzerindeki hatalari örtmek için mineral sivi uygulanip üzerine dis cephe boyasi uygulayabiliriz. Desenli (grenli ) dis cephe boyalari ile de siva hatalarini örtmekte kullanilabilir.

 10.09.2012 18:31:34 tarihinde eklendi  961 kez okundu.